Logotyp av SkandiaMäklarna Mjölby
Logotyp av SkandiaMäklarna Mjölby

Ringvägen 23A

Östra, Mjölby kommun

Visa på karta

1 350 000 kr

1 495 000 kr-10 %

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    92,5 m²
    Våning
    3 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    6 160 kr/mån

Byggår
1945
Förening
HSB BRF Karlavagnen i Mjölby
Energiklass
D
Pris/m²
14 595 kr/m²
Balkong
Välkomna till Ringvägen 23A och denna rymliga och smakfullt renoverade fyra på populära Mjölby Östra. Här bor ni på tredje våningen utan insyn, med ett lugnt och trivsamt läge i ett område som kombinerar grönska, närhet till service och en välskött förening med många bekvämligheter. Den generösa boytan om 92,5 kvm har skapats genom att två lägenheter slagits samman till en enhet, vilket ger en flexibel planlösning. Bostaden har renoverats med släta väggar, fina parkettgolv och ett stilrent kök som erbjuder gott om förvaring och arbetsyta. Vidare finner ni ett vardagsrum som bjuder på fint ljusinsläpp och tre sovrum i bra storlek. Två helkaklade badrum med wc gör boendet extra praktiskt för familjen eller för den som uppskattar bekvämlighet i vardagen. Föreningen är välskött och trivsam, med flera uppskattade gemensamma utrymmen som bastu och relaxavdelning, moderna tvättstugor och ett gym. I den förmånliga månadsavgiften om 6160kr ingår värme, vatten, kabel-tv, bredband, två förråd och hushållsel, något som gör boendet både bekvämt och ekonomiskt fördelaktigt. Läget är mycket attraktivt, med närhet till skolor, grönområden och lekplatser. Direkt mittemot huset ligger Vasaparken, en uppskattad plats för lek och avkoppling. Här bor ni med allt du behöver inom räckhåll. Detta är en bostad som passar perfekt för barnfamiljen, paret eller den som söker ett bekvämt boende i ett omtyckt och välordnat område. Välkommen med din intresseanmälan!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende