Logotyp av Mäklare Bergstrand AB
Logotyp av Mäklare Bergstrand AB

Vildparksgatan 7B

Öster, Växjö kommun

Visa på karta

1 975 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    106 m²
    Våning
    1 av 2, hiss finns ej
    Avgift
    9 099 kr/mån
    Driftkostnad
    7 000 kr/år

Byggår
1951
Förening
BRF Grustäkten 15
Energiklass
E
Pris/m²
18 632 kr/m²
Premium
Balkong
I hjärtat på Öster, närmare bestämt på Vildparksgatan 7B, finns nu en fyrarummare med mycket charm i två plan till försäljning. Här bor ni centrumnära och inflyttningsredo där fina egenskaper som öppen spis, moderna ytskikt, ljusrika rum, två balkonger samt egen parkeringsplats bidrar till ett enklare vardagsliv. Inom 106 m² finns vardagsrum med matrum, fullutrustat kök samt en gästtoa. På övre plan hittar du tre rymliga sovrum, duschrum med tvättmaskin samt flera förvaringsutrymmen. Riktigt mysig lägenhet med mycket charm och villakänsla, två förråd samt gemensam tvättstuga i källaren. Här bor du med korta avstånd till centrums alla utbud, vårdcentral samt barnomsorg. Du hittar Östers egna bageri och även flera olika sportanläggningar i närområdet.
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Grustäkten 15

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling