Logotyp av Bjurfors Västerås
Logotyp av Bjurfors Västerås

Råsegelgatan 6

Öster Mälarstrand, Västerås kommun

Visa på karta

3 395 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    108 m²
    Våning
    2, hiss finns
    Avgift
    6 887 kr/mån

Byggår
2013
Förening
BRF Klyvaren 3 i Västerås
Energiklass
D
Pris/m²
31 435 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Hjärtligt välkommen till denna utsökta 4:a om 108 optimalt planerade kvm! Utsökt boende vilket karaktäriseras av ljuvlig balkong med sjöutsikt samt underbart och väl tilltaget vardagsrum. Utöver detta socialt öppen planlösning samt tidlöst kök med matplats för större sällskap, tre rogivande sovrum med bra förvaringsmöjligheter samt estetiskt tilltalande badrum med tvättmöjligheter samt separat gäst-wc. Garanterad P-plats! Stabil och ekonomiskt välmående förening med välskött fastighet, god ekonomi samt låg belåningsgrad (4892 kr/kvm). Lummig innergård med avkopplande miljö. Attraktivt belägen med Mälaren och Öster Mälarstrands härliga promenadstråk som närmsta granne! Inom området finns mysiga restauranger/caféer samt East gym.
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Klyvaren 3 i Västerås

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling