Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling
Logotyp av Erik Olsson Fastighetsförmedling

Stjernströms väg 13

Örnsberg, Stockholms kommun

Visa på karta

6 550 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    107,9 m²
    Våning
    2 av 3, hiss finns
    Avgift
    8 584 kr/mån
    Driftkostnad
    12 960 kr/år

Byggår
2018
Förening
BRF Stjernströms väg 1
Energiklass
C
Pris/m²
60 704 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Välkommen till denna smakfulla och välplanerade fyrarummare där varje kvadratmeter är genomtänkt. Bostaden erbjuder ett generöst vardagsrum i öppen planlösning mot det moderna köket, en perfekt yta för såväl vardag som fest. De stora fönsterpartierna släpper in ett rikligt ljusflöde som tillsammans med den ljusa interiören skapar en trivsam och luftig känsla. Från vardagsrummet nås den soliga balkongen i eftertraktat läge, en given plats för avkoppling. Lägenheten har tre rymliga sovrum som alla, utom ett, är utrustade med garderober och trevligt ljusinsläpp. Det finns två helkaklade badrum, ett med badkar, tvättmaskin och torktumlare, och ett med dusch och wc, något som underlättar vardagen, särskilt för barnfamiljer eller när gäster är på besök. Hallen är välkomnande och erbjuder goda förvaringsmöjligheter i form av garderober och en praktisk klädkammare nås från ena sovrummet. Här bor du i ett omtyckt och lugnt område med närhet till skolor, förskolor, grönområden och goda kommunikationer. Området kombinerar trygghet och bekvämlighet med närhet till stadens puls och serviceutbud. På bara några minuters promenad når du tunnelbanestationen Axelsberg, där du enkelt och snabbt tar dig in till city. Strax bortom ligger Mälarens glittrande vatten och natursköna Vinterviken, perfekt för ett uppfriskande morgondopp, en picknick i solen eller en rogivande kvällspromenad. I Axelsbergs centrum finns allt du behöver i vardagen, med flera servicebutiker, mataffärer och annan närservice inom räckhåll.