Logotyp av LF Fastighetsförmedling Köping
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Köping

Nyckelbergsvägen 63 b

Nyckelberget, Köpings kommun

Visa på karta

795 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    80,5 m²
    Våning
    1 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    7 761 kr/mån
    Driftkostnad
    3 000 kr/år

Byggår
1953
Förening
Riksbyggen BRF Köpingshus nr 2
Energiklass
E
Pris/m²
9 876 kr/m²
Premium
Balkong
Välkommen hem till Nyckelbergsvägen 63 b i Köping! Här erbjuds en stilren och charmig lägenhet där varje kvadratmeter utnyttjas. Här bor man bra och bekvämt! Det första man möts av i denna bostad är en inbjudande och lättmöblerad hall. Det nyrenoverade och stilrena köket bjuder på bra förvaringsmöjligheter, vita skåpluckor och gott om plats för matbord och stolar. Man har även ett lätt möblerat vardagsrum med härliga umgängesytor och fint ljusinsläpp samt ett badrum inrett med kakel och klinkers. Tre sovrum varav två större som hör bostaden till. Gäst toalett finns. Att ha tillgång till utevistelse från lägenheten är något som många drömmer om. I den här fyran finns en inglasad, takbeklädd och ljus balkong som verkligen höjer livskvaliteten för dig som boende. Här kan du njuta av härliga kvällar med både familj och vänner. Balkongen nås från vardagsrummet. Här bor du vid ett av Nyckelbergets bästa lägen, med den skyddade innergården precis utanför porten. Nyckelbergsskolan ligger en kort promenad bort och Big inn med butiker finns en bit bort från bostaden. Här finns allt och lite till för familjen som vill bo på bekvämt avstånd till allt Köping har att erbjuda. Vi ses på visningen!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

Riksbyggen BRF Köpingshus nr 2

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling