Logotyp av Properties & Partners Norrköping
Logotyp av Properties & Partners Norrköping

Eknäsgatan 25

Norrköpings kommun

Visa på karta

1 650 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    87,9 m²
    Våning
    2 av 2
    Avgift
    8 507 kr/mån
    Driftkostnad
    4 800 kr/år

Byggår
1943
Förening
HSB BRF Ekenäsgårdarna i Norrköping
Energiklass
D
Pris/m²
18 771 kr/m²
Premium
Generös bostadsrätt på Eknäsgatan 25, en av de största i hela föreningen — en perfekt möjlighet för dig som söker ett hem med karaktär och potential i ett lugnt, omtyckt område. Denna lägenhet ligger på andra våningen och är en del av den gedigna föreningen HSB Brf Ekenäsgårdarna, vilket ger trygghet och stabilitet, här finns även gemensam uteplats med odlingsmöjligheter. Det är en ljus och välplanerad bostad som med lite omtanke kan bli ett riktigt drömboende — ett hem att trivas i under många år framöver. Läget gör det enkelt med närhet till både kommunikationer, service och grönområden, samtidigt som lägenheten har god potential att sättas din egen stil. Den öppna planlösningen (möjlig sådan beroende på rumsfördelning) skapar fina ytor för sociala tillfällen, och med rätt inredning får du verkligen chans att lyfta fram bostadens bästa sidor. Perfekt för dig som vill ha en prisvärd bostad med framtidsmöjlighet.
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Ekenäsgårdarna i Norrköping

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling