1/87

9 950 000 kr
Om bostaden
Bostadstyp
Lägenhet
Antal rum
4 rum
Boarea
87 m²
Våning
5, hiss finns
Avgift
7 771 kr/mån
Driftkostnad
15 360 kr/år
Pris/m²
114 368 kr/m²
Antal besök
515
Premium
Nyproduktion
Hiss
Ljus hörnlägenhet med ca 21 kvm kungsbalkong och två badrum.
I hjärtat av Norra Djurgårdsstaden planerar Selvaag Bostad ett nytt Pluss-projekt som kombinerar genomtänkt arkitektur och smart service med ett av Stockholms bästa lägen. Här bor du granne med nationalstadsparken, i ett grönt och levande område nära kommunikationer, kultur och natur med hållbarhet som självklar utgångspunkt.
Terrasskvarteren rymmer 166 bostäder i olika storlekar – från 2 till 6 rum och kök – anpassade för både ensamstående, par och familjer. Samtliga boende får tillgång till det unika Plusskonceptet med gemensamma ytor och service i bottenvåningen.
Plussloungen, husets naturliga mötesplats, erbjuder bland annat:
-Bemannad reception
-Fullutrustat gym
-Bokningsbara gästrum
-Mötesrum
-Minibio
-Festlokal med stort kök
Här kan grannar träffas för middagar, barnaktiviteter, möten och spontant umgänge vilket skapar både trygghet och trivsel i vardagen.
Ett beprövat koncept med nöjda boende
Plusskonceptet har utvecklats i Norge i över 20 år och omfattar snart 5 000 bostäder – varav nästan 2 000 redan är byggda. I Sverige har Selvaag hittills färdigställt tre Plussprojekt i Stockholm: Svea Fanfar, Svea Serenad och Sädesärlan – alla med sin egen Plusslounge och mycket nöjda boende.
Med Terrasskvarteret tar vi nästa steg – och du är varmt välkommen att bli en del av det.
Anmäl ert intresse via hemsidan: www.selvaagbostad.se/stockholm/terrasskvarteretpluss/
Finalist - Årets Mäklarkedja