Logotyp av LF Fastighetsförmedling Österåker
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Österåker

Gropgärdesvägen 52

Ljusterö, Österåkers kommun

Visa på karta

2 095 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    76 m²
    Avgift
    5 415 kr/mån
    Driftkostnad
    25 608 kr/år

Byggår
2019
Förening
BRF Ljusterö Skärgårdsby 2
Energiklass
C
Pris/m²
27 566 kr/m²
Premium
Uteplats
*Kontakta ansvarig mäklare för möjlighet till privatvisning* - Tre sovrum - Möjlighet till snabbt tillträde - Två soliga uteplatser - Toppskick - Vattenburen golvvärme Vacker stenlagt gång kantad med blommor leder dig fram till entrén på Gropgärdesvägen 52. Detta är ett välplanerat hus som har tagits väl om hand sedan byggåret 2019. Här finns nyproduktionskänslan kvar. Du möts av ljusmålade väggar samt smakfullt parkettgolv som är genomgående i hela huset. I detta boende slås man direkt av det otroliga ljuset och fin arkitektur med öppet upp till nock som ger en härlig känsla av rymd. Här disponeras 76 kvm på ett alldeles ypperligt sätt med sina tre sovrum, rymligt badrum, stort kök och vardagsrum som samspelar fint. Som om detta inte vore nog finns även två stora altaner med gott om plats för möblemang och för dig att fånga solens alla strålar. Här är det bara att ta dina saker och flytta in. Känns det för jobbigt med en flytt av möblemang? Då är säljarna här även öppna för försäljning av stora delar av bohag, det kan inte bli smidigare. Välkommen hem! Gropgärdesvägen ligger i Ljusterö skärgårdsby, ett mycket trevligt område som är nyproducerat. Med bilen så når du skärgårdsbyn på enbart 4 minuter från färjeläget. En kort bilfärd eller några minuter med närliggande bussen tar dig till Linanäs. Här finns fin och barnvänlig badplats, gästhamn, galleri och flertalet härliga restauranger att njuta av med magisk utsikt. Vardagshandlingen har du hos Tempo enbart ett stenkast bort på Ljusterö torg. Där finns även flera restauranger, utlämningsservice för apotek, systembolaget och posten. Närmsta skola är Ljusteröskolan med årskurserna F-9.