Logotyp av Svenska Mäklarhuset Landskrona
Logotyp av Svenska Mäklarhuset Landskrona

Kolonigatan 10C

Lasarettet, Landskrona kommun

Visa på karta

2 295 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    110 m²
    Våning
    1 av 3, hiss finns
    Avgift
    9 030 kr/mån
    Driftkostnad
    4 800 kr/år

Byggår
2006
Förening
BRF Vattenverksallén
Energiklass
F
Pris/m²
20 864 kr/m²
Uteplats
Hiss
Välkommen till denna moderna och smakfullt renoverade lägenhet med uteplats i söder, ett hem där stil och funktion möts i perfekt harmoni! Hela bostaden är nymålad och genomsyras av ljus och rymd. Med tre rymliga sovrum, en öppen planlösning mellan kök och vardagsrum samt en stor inglasad balkong i söderläge erbjuder denna lägenhet både komfort och trivsel i vardagen. De tre sovrummen gör bostaden idealisk för familjer eller för den som behöver extra utrymme för kontor eller hobbyrum. Den öppna planlösningen mellan kök och vardagsrum skapar en naturlig samlingsplats där matlagning, umgänge och vardagsliv smälter samman. Köket är modernt utrustat med en praktisk köksö och som blir hemmets mittpunkt. Den inglasade balkongen är generöst tilltagen och erbjuder plats för både sittgrupp och matbord. De stora skjutbara glaspartierna kan enkelt öppnas för att släppa in solen och skapa en luftig, nästan utomhuskänsla. Badrummet är elegant med ljusa väggar, duschdörr i klarglas samt både tvättmaskin och torktumlare - en kombination som maximerar komforten i vardagen. I hallen finns rymliga garderober med snygga skjutdörrar som ger god förvaring och håller ordning på hemmet. Hela bostaden är utrustad med smart och funktionell belysningssystem genom plejd. Här bor du nära grönområden och med smidiga kommunikationer till tågstationen, vilket gör vardagen både bekväm och flexibel. Denna lägenhet är mer än ett boende, det är en livsstil, där moderna detaljer och genomtänkta renoveringar skapar ett hem att verkligen trivas i!