Logotyp av Notar
Logotyp av Notar

Sunnanväg 6J

Klostergården, Lunds kommun

Visa på karta

2 695 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    94,5 m²
    Våning
    5 av 8, hiss finns
    Avgift
    7 453 kr/mån

Förening
BRF Solglittret
Energiklass
E
Pris/m²
28 519 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Nu ges möjlighet att förvärva en ljus och smakfullt renoverad fyrarumslägenhet högt upp i huset. Bostaden renoverades 2023 med bland annat nytt kök och badrum, nya golv i flera rum samt målade ytskikt. Här erbjuds generösa sällskapsytor, tre sovrum och en inglasad balkong i härligt söderläge som ger fint ljusinsläpp och sol stora delar av dagen. Attraktivt läge på Klostergården med närhet till grönområden, service, tågstation och goda kommunikationer till Lunds centrum.
Läs mer hos mäklaren
Logotyp av Notar
Guldhemmets logotyp

Vinnare - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2019, 2020, 2021, 2022, 2023, 2024, 2025

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Solglittret

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling