Logotyp av Fastighetsbyrån Kista
Logotyp av Fastighetsbyrån Kista

Vejlegatan 9, 7 / 7 tr

Kista, Stockholms kommun

Visa på karta

2 695 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    100 m²
    Våning
    7 av 7, hiss finns
    Avgift
    10 441 kr/mån

Byggår
1978
Förening
HSB:s BRF Drejö i Stockholm
Energiklass
F
Pris/m²
26 950 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
-Högst upp i huset! -Uthyrningsdel! -Möjlig 5:a! -Fantastiska utsikter! -Stenkast från T-banan! Välkommen till denna fantastiska lägenhet i hjärtat av Kista - ett boende med allt du kan önska dig! Här bor man högst upp i huset med spektakulär utsikt som du bara måste uppleva. Lägenheten är flexibel nog att anpassas till en rymlig femma vilket passar perfekt för den växande familjen eller om du bara vill ha extra utrymme. En unik fördel med detta hem är möjligheten att hyra ut uthyrningsdeen, vilket innebär att du kan bo riktigt billigt och smart. Läget är oslagbart med närhet till Kista galleria där du hittar en mängd olika matbutiker, service och shoppingmöjligheter. Perfekt för den som vill ha allt lättillgängligt. När det kommer till kommunikationer så är det svårt att hitta ett bättre läge. Du bor bara ett stenkast från tunnelbanan, så du är snabbt inne i centrala Stockholm. Bussförbindelserna i området är dessutom utmärkta, vilket gör det enkelt att ta sig runt i hela stan. Föreningen HSB Drejö erbjuder också trygghet och gemenskap, något som verkligen lyfter boendet till nästa nivå. Här är det lätt att uppskatta den gemenskap och de förmåner som ett medlemskap innebär. Vi är övertygade om att detta hem kommer att ge dig och din familj ett bekvämt och härligt liv i en av Stockholms mest spännande stadsdelar. Välkommen på visning och låt oss tillsammans upptäcka alla möjligheter som detta hem har att erbjuda!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp