Logotyp av HusmanHagberg Kista
Logotyp av HusmanHagberg Kista

Helsingörsgatan 48, 2 tr

Kista, Stockholms kommun

Visa på karta

2 990 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    100 m²
    Våning
    2 av 5, hiss finns
    Avgift
    8 750 kr/mån
    Driftkostnad
    7 200 kr/år

Förening
HSB BRF Björnö i Stockholm
Energiklass
F
Pris/m²
29 900 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
- Uthyrningsdel - Totalrenoverad - 2 badrum - Avgift där allt ingår - 1000/1000 mbit/s internet genom fiber och kabel-tv, värme + vatten! - Möjligt att bygga om bostaden till en 5:a för den som önskar! - Hyr ut uthyrningsdelen som har en egen ingång samt eget badrum och möjlig kokvrå så bor du väldigt billigt! Totalrenoverad bostad med vitt kök och stor matplats. Modernt badrum med helkaklade väggar samt klinkergolv, duschplats samt tvättmaskin. Genomgående moderna trägolv och målade väggar i harmoniska kulörer. Praktiskt uthyrningsdel om ca 20 kvm med pentrykök samt modernt badrum med klinkergolv och helkaklade väggar. - Kontakta mäklaren för att boka en privatvisning, tack! - Belägen centralt i Kista med mindre än 5 minuters promenad till tunnelbana och centrum. Brf Björnö är en gammal och solid HSB-förening som äger sin mark och har välskötta fastigheter. Föreningen har flertalet nyrenoverade garage samt gott om uteplatser. Här finns tvättstuga, gym och festlokal i föreningens ägo! I Kista tar du dig till stan på 18 minuter med tunnelbana. Du tar dig enkelt till hela norra Storstockholm med bussar härifrån samt flygbussar som tar dig till/från Arlanda och Bromma. Inom några år förlängs tunnelbanan till Järfälla samt tvärbanan mellan Sollentuna och Bromma ansluter till Kista. Kista galleria är en av Sveriges mest öppna gallerior med matbutiker, apotek, systembolag, shopping och foodcourt! Här finns även 8 olika gymkedjor för den som vill hålla sig aktiv.