Logotyp av Notar
Logotyp av Notar

Snapphanevägen 59

Jakobsberg, Järfälla kommun

Visa på karta

3 100 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    78 m²
    Avgift
    5 434 kr/mån
    Driftkostnad
    12 000 kr/år

Byggår
2021
Förening
BRF Folium
Energiklass
C
Pris/m²
39 744 kr/m²
Premium
ACCEPTERAT PRIS! - Privat uppfart med plats för två bilar - Solig balkong och uteplats mot grön allmänning - Nybyggt radhus med genomgående hög och modern standard Letar du efter ett boende som förenar stilren nyproduktion med ett lugnt, naturnära läge och närhet till stadens bekvämligheter? Då har du hittat rätt. Välkommen till detta attraktiva radhus, beläget på bekvämt avstånd från både populära Barkarbystaden och Jakobsbergs centrum. Här erbjuds ett modernt och genomtänkt hem med smakfulla materialval, fina ytskikt och en öppen planlösning som skapar en social och inbjudande atmosfär mellan kök och vardagsrum. Det fullt utrustade köket med vitvaror från Electrolux har gott om arbetsytor och plats för både familjemiddagar och umgänge med vänner. Bostaden rymmer tre väl tilltagna sovrum, där ett av dem har en generös garderobslösning som ger utmärkt förvaring. Det helkaklade badrummet är utrustat med både tvättmaskin och torktumlare, och kompletteras av en separat gästtoalett. Dessutom finns extra förvaringsutrymme på vinden. Utomhusmiljön bjuder på en trivsam uteplats som vetter mot grönska – perfekt för avkoppling, grillkvällar och sommarens måltider utomhus. Här finns även en balkong med bra solläge, ett externt förråd samt en egen uppfart med plats för två bilar. Allt detta ingår i en välskött förening med stabil ekonomi och låg månadsavgift. Området är mycket barnvänligt och erbjuder närhet till det mesta du behöver i vardagen. Inom kort promenadavstånd finns mataffärer, skolor, förskolor, lekplatser och idrottsanläggningar, med bland annat Tallbohovskolan och förskola i närområdet. Jakobsbergs centrum nås smidigt med cykel eller kollektivtrafik, där pendeltåget tar dig till Stockholm City på cirka 20 minuter. Även Barkarby handelsplats ligger lättillgängligt. Ett komplett boende med genomtänkt planlösning, hög kvalitet och ett utmärkt läge i Jakobsberg – här är det bara att flytta in och trivas.