Logotyp av HusmanHagberg Järfälla
Logotyp av HusmanHagberg Järfälla

Hammarvägen 51, 3 tr.

Jakobsberg, Järfälla kommun

Visa på karta

2 595 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    86,5 m²
    Våning
    3 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    6 167 kr/mån
    Driftkostnad
    9 000 kr/år

Byggår
1957
Förening
BRF Nybergstrean
Energiklass
D
Pris/m²
30 000 kr/m²
Premium
Balkong
Välkommen till denna sällsynta pärla – en ljus och väldisponerad gavellägenhet om 4 rum och kök, belägen högst upp i huset! Här bor du på 86,5 välplanerade kvadratmeter med generöst ljusinsläpp från flera väderstreck, ett lugnt och ostört läge samt utsikt över omgivningarna. Bostaden erbjuder ett ljust och rymligt kök med gott om arbetsytor och förvaring samt en naturlig matplats där hela familjen får plats. Från köket når du den inglasade balkongen i soligt syd-/sydvästläge – en perfekt plats för eftermiddagskaffe eller ljumma kvällar. Det helkaklade och stambytta WC-/duschrummet är fräscht och funktionellt med både tvättmaskin och god förvaring. Tre bra sovrum gör att lägenheten passar såväl barnfamiljen som dig som vill ha plats för hemmakontor eller gästrum. Här bor du med ett perfekt läge – i ett trivsamt område med gångavstånd till Jakobsbergs centrum, där du finner ett brett utbud av handel, service och restauranger. Pendeltågsstationen ligger bekvämt nära och tar dig till Odenplan på cirka 20 minuter. Du har även nära till Barkarby Outlet för shopping och till Järvafältets natur för härliga cykel- och promenadstråk. En bostad som sällan är till salu – missa inte chansen att förvärva denna ljusa och välplanerade gavellägenhet med toppläge! Välkommen hem.
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Nybergstrean

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling