Logotyp av Fastighetsbyrån Idre
Logotyp av Fastighetsbyrån Idre

Idre fjäll vägen 829C

Idre Fjäll, Älvdalens kommun

Visa på karta

2 595 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    70 m²
    Våning
    2 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    3 132 kr/mån
    Driftkostnad
    29 297 kr/år

Byggår
1990
Förening
BRF Höjdarfjället
Energiklass
F
Pris/m²
37 071 kr/m²
Välkommen till Söderbyn och en lägenhet som inrymmer sju bäddar, fördelade på tre sovrum samt extra bädd i bäddsoffa på 140cm. Kök och storstuga i öppen planlösning bjuder in till umgänge och här finns även braskamin och utgång till balkong i soligt läge. Separat WC samt dusch/bastu som renoverats med våtrumsmatta på golv och vägg. Lägenheten överlåtes inklusive inventarier, bara att flytta in och börja njuta av tillvaron. Bilen parkeras bekvämt utanför och här finns också elbilsladdare. Uthyrningsavtal finns tecknat med Idre Fjäll fram till och med juni 2026. Avstånd är, enligt Idre Fjälls uthyrningsinformation, 50m till skidbacke och 170m till längdspår.
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Räkna på ditt nya boende

BRF Höjdarfjället

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling