Logotyp av Smedmans Fastighetsbyrå AB
Logotyp av Smedmans Fastighetsbyrå AB

Joängets Fjällgård 1A

Hundfjället/Tandådalen, Malung-Sälens kommun

Visa på karta

3 795 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    86,2 m²
    Avgift
    2 752 kr/mån
    Driftkostnad
    20 004 kr/år

Förening
BRF Joängets Fjällgård nr 1
Pris/m²
44 026 kr/m²
Premium
Här presenteras en synnerligen välplanerad lägenhet med genomgående fina materialval, generös takhöjd upp till nock, vedeldad kamin och ljusa färgsättningar. Ett boende på första parkett alldeles intill Hundfjällets skidbackar. Stora sociala sällskapsytor med allrum och kök i öppen planlösning. Generös altan med utgång från vardagsrummet och utsikt mot backarna. Två sovrum och sovloft som ger totalt 8 bäddar. Helkaklat badrum med bastu samt separat wc. Sammanfattningsvis är detta en lägenhet där du har alla bekvämligheter du kan önska dig för en trivsam vistelse i fjällen. Obelånad förening med god ekonomi. Lägenheten säljs med tillhörande inventarier. Bra uthyrningsmöjligheter via Ski-Star.
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Joängets Fjällgård nr 1

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling