Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Huddinge
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Huddinge

Sågstuvägen 32

Huddinge, Huddinge kommun

Visa på karta

2 495 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    97 m²
    Våning
    3 av 5, hiss finns
    Avgift
    7 963 kr/mån
    Driftkostnad
    9 288 kr/år

Byggår
1967
Förening
HSB BRF Flemingsberg i Huddinge
Energiklass
E
Pris/m²
25 722 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Sammanfattande fördelar med Sågstuvägen 32: - Topprenoverad - Bra läge med inglasad balkong - Förening med bra ekonomi -Inre reperationsfond på hela 13 040KR, som kan nyttjas vid framtida renoveringar Varmt välkommen till Sågstuvägen 32! Här möts du av en mycket fin och nyligen renoverad fyrarummare om hela 97 kvm – en bostad som andas kvalitet, trivsel och modern komfort. Lägenheten erbjuder en rymlig och välkomnande hall, ett topprenoverat kök med stilrena materialval och gott om förvaring samt ett ljust och luftigt vardagsrum med utgång till en fantastisk inglasad balkong i soligt läge – perfekt för avkoppling året runt. Här finns tre stora sovrum, varav det ena har egen klädkammare, och samtliga rum har nyligen renoverats med fräscha ytskikt och moderna detaljer. Både badrum och gästtoalett är smakfullt renoverade och håller mycket hög standard. Till lägenheten hör dessutom två förråd – ett matkällarförråd och ett rymligt vanligt förråd – vilket ger gott om praktiskt förvaringsutrymme. Bostaden ligger i en välskött, gammal och stabil förening med mycket god ekonomi och lång tradition av tryggt boende. Här bor du lugnt och bekvämt med närhet till både service, kommunikationer och grönområden. Med promenadavstånd nås Flemingsbergs station, Ica Maxi, Södertörns högskola, Karolinska institutet och Huddinge sjukhus. Visättra erbjuder den perfekta miljön för barnfamiljer - här finns gott om både förskolor, skolor och möjligheter till fritidsaktiviteter. Du har även nära till Flemingsbergs naturreservat med elljusspår och vandringsleder samt Visättra IP(konstgräs), som även används som isbana under vintern. Utvecklingen av området pågår för fullt och det byggs på flera platser samtidigt i Visättra/Flemingsberg. Hit planeras Spårväg syd, tvärbanan som ska knyta ihop Flemingsberg med Älvsjö via bland annat Glömsta, Masmo, Skärholmen, Kungens Kurva, Segeltorp och Fruängen.