Logotyp av LF Fastighetsförmedling Sundbyberg
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Sundbyberg

Bergshöjden 10

Hallonbergen, Sundbybergs kommun

Visa på karta

2 300 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    95,3 m²
    Våning
    1 av 3, hiss finns
    Avgift
    7 782 kr/mån

Förening
BRF Fyrtornet 10
Energiklass
D
Pris/m²
24 134 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
RENOVERINGSOBJEKT FLEXIBELT TILLTRÄDE UTHYRNINGSDEL *Accepterad pris av säljare 2 300 000kr* Hör av er för privatvisning och mer information till ansvarig mäklare - Amanda Eklund 073 93 98 938 Välkommen till Bergshöjden 10 – ett renoveringsobjekt med enorm potential! På en lugn och attraktiv adress på Bergshöjden 10 hittar du detta rymliga boende om 4 rok, perfekt för dig som söker ett hem att forma helt efter eget tycke och smak. Här finns möjligheten att skapa ett modernt och personligt boende i ett område som erbjuder både närhet till natur, kommunikationer och service. Bostaden präglas idag av äldre ytskikt och installationer – idealiskt för den som vill ta sig an en totalrenovering och lyfta hemmet till en ny nivå. Planlösningen är generös och flexibel med stora sociala ytor, bra förvaringsmöjligheter och tre väl tilltagna sovrum. En stor fördel är den separata uthyrningsdelen, som med egna ingångsmöjligheter och funktionella utrymmen öppnar för många alternativ: extra inkomst, generationsboende, tonårsdel eller egen verksamhet. Möjligheten till uthyrning kan ge dig ett ekonomiskt tillskott medan du renoverar – eller bli en långsiktig inkomstkälla. Här finns chansen att skapa något riktigt unikt – ett hem anpassat efter dina behov, med både boendekvalitet och smarta framtida möjligheter.
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Fyrtornet 10

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling