Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Borlänge
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Borlänge

Nävgatan 1ac

Hagalund, Borlänge kommun

Visa på karta

1 750 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    82 m²
    Våning
    2 av 2, hiss finns ej
    Avgift
    5 527 kr/mån
    Driftkostnad
    5 400 kr/år

Byggår
2021
Förening
HSB BRF Läroverksvallen i Borlänge
Energiklass
C
Pris/m²
21 341 kr/m²
Välkommen till denna stilrena och välplanerade bostadsrätt på Nävgatan 1 AC – en fyra om 82 kvm belägen på andra våningen av två med ett modernt boende i ett lugnt och trivsamt område men ändå med ett bekvämt avstånd till stadens puls. Bostaden erbjuder ett öppet och socialt vardagsrum med kök i öppen planlösning – en naturlig samlingsplats för både vardag och umgänge. Köket är utrustat med en praktisk köksö som ger extra arbetsyta och förvaring, och vitvarorna från Cylinda håller en modern standard. Från vardagsrummet nås balkongen med härlig kvällssol. Lägenheten rymmer tre sovrum i bra storlek, samtliga med goda förvaringsmöjligheter. Genomgående ekparkett och ljusa väggar skapar en tidlös och harmonisk känsla i hela hemmet. I hallen möts du av klinkergolv och en rymlig skjutdörrsgarderob. Det helkaklade badrummet är utrustat med dusch, toalett samt egen tvättavdelning med tvättmaskin och torktumlare. Här bor du i Hagalund – ett populärt område strax norr om Borlänge centrum. Läget kombinerar närheten till stadens utbud av restauranger, caféer och butiker med ett lugnt bostadsområde. I närområdet finns även service, goda kommunikationer och fina möjligheter till både motion och friluftsliv. Varmt välkommen att anmäla ditt intresse!
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Läroverksvallen i Borlänge

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling