Logotyp av HusmanHagberg Sundsvall
Logotyp av HusmanHagberg Sundsvall

Kungsvägen 13

Haga, Sundsvalls kommun

Visa på karta

2 995 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    100 m²
    Våning
    2 av 8, hiss finns
    Avgift
    6 121 kr/mån
    Driftkostnad
    3 948 kr/år

Byggår
1959
Förening
BRF NORRBACKA
Pris/m²
29 950 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Välkommen till Kungsvägen 13 – ett bekvämt och stilfullt hem med fantastisk utsikt! Nu har du chansen att förvärva denna rymliga 4:a om 100 kvm på attraktiva Kungsvägen 13. Här bor du på tredje våningen i ett hus med hiss, i en mycket omtyckt och välskött förening, bara ett stenkast från Norrlidsparkens gröna oas. Lägenheten bjuder på en välplanerad planlösning med generösa sällskapsytor, tre rofyllda sovrum, badrum och separat wc – perfekt för den moderna familjen. Den stora inglasade balkongen i västläge blir snabbt en favoritplats, där du kan njuta av soliga eftermiddagar och magiska solnedgångar över staden och Södra berget. Här bor du i ett lugnt och trevligt område med närhet till allt du kan önska – lekpark, grillplats, boulebana, skolor och förskolor samt en populär kvarterskrog som sätter guldkant på vardagen. På bara 15 minuters promenad når du Sundsvalls centrum med shopping, restauranger och nöjen. Dessutom ligger Norra Bergets vackra naturområden inom bekvämt räckhåll för dig som älskar friluftsliv. Det här är ett hem som erbjuder både bekvämlighet och livskvalitet – missa inte möjligheten att bo på en av Sundsvalls mest eftertraktade adresser! Välkommen hem!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF NORRBACKA

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling