Logotyp av Karström Mäklarbyrå
Logotyp av Karström Mäklarbyrå

Karl Eriksgatan 21

Haga, Sundsvalls kommun

Visa på karta

2 450 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    100,8 m²
    Våning
    2 av 2, hiss finns ej
    Avgift
    6 977 kr/mån
    Driftkostnad
    18 800 kr/år

Byggår
1963
Förening
BRF Konstruktören
Pris/m²
24 306 kr/m²
Premium
Balkong
Hemtrevlig bostad i Brf Konstruktören- Bilplats finns direkt i carport I populära Haga finns nu denna fina 4:a tillgänglig. Lägenheten är fördelad på ett ljust kök med utrymme för matplats, tre rymliga sovrum och ett kaklat badrum med dusch samt ett hygienutrymme. Luftigt vardagsrum med plats för både soffgrupp och matgrupp. Från vardagsrummet når man den inglasade balkongen i västerläge med eftermiddags och kvällssol. Elektrisk golvvärme i hallen. I föreningen finns även en relax och övernattningslägenhet. Attraktiv förening med många renoveringar gjorda. Här bor du med absolut närhet till både city, livsmedelsbutik, gym, restauranger samt strövområden. Detta boende bör upplevas på plats!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Toppmäklare

Guldhemmet 2025

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Konstruktören

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling