Logotyp av Karström Mäklarbyrå
Logotyp av Karström Mäklarbyrå

Baldersvägen 58

Haga, Sundsvalls kommun

Visa på karta

2 100 000 kr

Bostaden är kommande

Bostaden förbereds inför försäljning och kan säljas innan den publiceras som till salu. Kontakta mäklaren om du är intresserad, så att du inte riskerar att missa din chans.

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    83,5 m²
    Våning
    1 av 3, hiss finns
    Avgift
    5 080 kr/mån
    Driftkostnad
    3 745 kr/år

Byggår
1959
Förening
BRF NORRBACKA
Energiklass
E
Pris/m²
25 150 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Varmt välkommen till Baldersvägen 58! Nu finns möjlighet att förvärva en trivsam och välplanerad lägenhet med två sovrum på populära Haga i Sundsvall. Bostaden är bekvämt belägen på markplan utan trappor och erbjuder ett lättillgängligt boende. Planlösningen rymmer två rogivande sovrum samt en rymlig klädkammare som ger goda förvaringsmöjligheter. Köket är funktionellt och badrummet praktiskt utformat för vardagens behov. Från lägenheten når du även den stora inglasade balkongen i härligt solläge – en perfekt plats för avkoppling med utsikt över Sundsvall. Här bor du i ett lugnt och omtyckt område med närhet till både stadens utbud, service och fina grönområden. Föreningen har stabil ekonomi vilket bidrar till trygga och rimliga boendekostnader. Varmt välkommen att boka visning eller lämna din intresseanmälan!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Toppmäklare

Guldhemmet 2025

Räkna på ditt nya boende

BRF NORRBACKA

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling