Logotyp av Askengren Fastighetsmäklare
Logotyp av Askengren Fastighetsmäklare

Nedre Långgatan 17, Lgh 1201

Grebbestad, Tanums kommun

Visa på karta

5 880 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    104 m²
    Våning
    2 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    6 434 kr/mån

Byggår
2022
Förening
BRF Ostronet
Pris/m²
56 538 kr/m²
Premium
Balkong
Uteplats
Unik exklusiv takvåning om 104 m2 med bästa läget och havsutsikt på BRF Ostronet i centrala Grebbestad erbjuds till försäljning! Denna modernt inredda lägenheten sträcker sig över plan 2-3, har privat parkering med elbilsladdare. Lägenheten har genomgående hög standard med vackra ekgolv från Kährs, modernt HTH kök med integrerad vinkyl och smakfullt inrett badrum. Här bor du med ett soligt sydväst läge i en lägenhet som erbjuder balkong i båda planen med vacker havsutsikt där du kan njuta av solnedgången med familj och vänner. De stora glaspartierna mot väster och hamnen släpper in havskänslan och soltimmar till kök samt sällskapsytor. Vindsvåningen inhyser både en platsbyggd relaxdel, loungegrupp intill balkongen med balkongdörr i glas som släpper in ljuset och havet samt ett stort sällskapsrum som kan delas av till ett extra sovrum för den som önskar. För den som önskar så finns möjlighet att möbler och inredning kan ingå i köpet. Till varje lägenhet hör ett förråd om ca 5 m2. Båtplats i hamnen utanför finns om man önskar. Sällsynt chans för er som söker ett boende av hög klass med bästa läge! Vill du inte nyttja bostaden hela året går den utmärkt att hyra ut. I avgiften ingår den fasta kostnaden för kommunalt VA, sophämtning, fiber med Telias baspaket, uppvärmning samt förråd. Utöver avgiften tillkommer endast kostnad för hushålls el. Grebbestads hela utbud med restauranger, affärer, nöjen och den bohuslänska naturen finns alldeles runt husknuten. Varmt välkommen att anmäla dig på visning eller kontakta ansvarig mäklare Lotta Långström för mer information!