Logotyp av LF Fastighetsförmedling Tanum-Sotenäs
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Tanum-Sotenäs

Härlidsberget 8

Grebbestad, Tanums kommun

Visa på karta

3 995 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    97 m²
    Avgift
    6 726 kr/mån
    Driftkostnad
    22 380 kr/år

Byggår
2011
Förening
BRF Härlidsberget
Energiklass
B
Pris/m²
41 186 kr/m²
Premium
Balkong
Uteplats
Välkommen till denna moderna bostadsrätt i Grebbestad, ett hem där välplanerad design möter enastående havsutsikt. Bostaden är uppdelad i två plan för optimal funktionalitet och komfort. På övre plan finner du en privat sovrumsdel med tre rymliga sovrum, ett badrum med integrerad tvättstugsdel och gott om garderober. Entréplanet erbjuder ett socialt utrymme med kök, matplats och vardagsrum i en öppen planlösning. Härifrån har du fri utsikt över havet genom stora fönsterpartier och en glasad dörr som leder ut till en terrass i sydvästläge. Lägenheterna är fristående med egna huskroppar, vilket ger dig flera trevliga uteplatser i olika sollägen. Detta bekväma boende vid havet erbjuder ett bekymmersfritt liv med närhet till allt Grebbestad har att erbjuda. Inom gångavstånd finns allmän service samt flera mysiga restauranger och butiker att utforska. Området kring bostaden bjuder på härliga promenadstråk både längs bryggan och genom skog och mark. Här kan du njuta av ett liv i harmoni med naturen, samtidigt som du har alla bekvämligheter inom räckhåll.
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Härlidsberget

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling