Logotyp av Karström Mäklarbyrå
Logotyp av Karström Mäklarbyrå

Vikingavägen 47A

Granlo, Sundsvalls kommun

Visa på karta

1 450 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    103 m²
    Våning
    1 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    7 427 kr/mån
    Driftkostnad
    5 988 kr/år

Byggår
1966
Förening
BRF Selångerhus nr 4
Energiklass
C
Pris/m²
14 078 kr/m²
Premium
Balkong
I attraktiva Granlo finns nu denna väl tilltagna 4:a endast en halv trappa upp i ett av Sundsvalls mest uppskattade lägen tillgänglig. Här bor du i en mycket stabil och välskött förening. Lägenheten har genomgående smakfulla och stilfulla detaljer. Ett bekvämt boende som genomsyras av rikligt ljusinsläpp och generösa ytor i modern öppen planlösning. Lägenheten är fördelad på ett hemtrevligt kök med utrymme för matgrupp, tre rymliga sovrum och ett badrum med dusch. Här finns även ett hygienutrymme med toalett. Vardagsrum med härligt ljusinsläpp från fönster i två väderstreck. Här bor du i en fördelaktig och välskött förening som har mycket för medlemmarna att nyttja. Här erbjuds bastu med relax, biljard- och bordtennisrum, övernattningslägenhet, samlingslokal, lägenhetsförråd, cykelförråd. Som boende i Granlo finns Äventyrsgolf som är en bangolfbana anpassad för stora som små. Mataffär, vårdcentral med apotek. Granlo kyrka och gång- och cykelvägar med mera. I närheten hittar du även Himlabadet. Varmt välkommen på visning!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Toppmäklare

Guldhemmet 2025

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Selångerhus nr 4

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling