Logotyp av LF Fastighetsförmedling Göteborg Nordost
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Göteborg Nordost

Saffransgatan 1A

Gårdsten, Göteborgs kommun

Visa på karta

1 795 000 kr

Bostaden är kommande

Bostaden förbereds inför försäljning och kan säljas innan den publiceras som till salu. Kontakta mäklaren om du är intresserad, så att du inte riskerar att missa din chans.

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    107 m²
    Våning
    6 av 6, hiss finns
    Avgift
    6 687 kr/mån
    Driftkostnad
    16 524 kr/år

Förening
HSB BRF Keillers Damm i Göteborg
Energiklass
E
Pris/m²
16 776 kr/m²
Balkong
Hiss
Missa inte denna unika gavelfyra på 107 kvm med fönster i tre väderstreck. Fri utsikt från våning 6 med fantastiska vyer! Renoverat badrum med dusch och helkaklade ytor. Köket är fullt utrustat och renoverat i modern standard med stilrena och tilltalande materialval. Ljust målade väggar och enhetligt laminatgolv är genomgående i hall, vardagsrum och kök. Bostaden är ljus och luftig med stora rum och ett härligt genomgångsljus på våning 6. Inglasad balkong i perfekt läge med ingång via köket! Tre sovrum, rymligt vardagsrum och en generös hall med plats för stor garderob och ingång till klädkammare. Ytterligare ett badrum med dusch finns inne i bostaden som erbjuder egen tvättmaskin. Förråd i källare tillhör även bostaden. Bekvämt boende med hiss och gemensam tvättstuga. Barnvänligt område med nya lekplatser på gården i en välskött HSB-förening med trevliga grönytor och med närhet till skog och härlig natur! Här bor du med närhet till det mesta du behöver till vardags och med gångavstånd till både skola, förskolor och affärer. Lilla Gårdstens skolan är alldeles nybyggd och ligger i anslutning till Saffransgatan. Kommunikationer nås via buss både till Angered centrum och direkt in till Göteborgs centrala delar.
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Keillers Damm i Göteborg

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling