Logotyp av Svenska Mäklarhuset Solna
Logotyp av Svenska Mäklarhuset Solna

Solparksvägen 3

Gamla Råsunda, Solna kommun

Visa på karta

16 500 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    204 m²
    Våning
    5 av 5, hiss finns
    Avgift
    9 597 kr/mån
    Driftkostnad
    8 000 kr/år

Byggår
1912
Förening
BRF Slottet 2
Energiklass
G
Pris/m²
80 882 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Upplev en vindsvåning av internationell klass i ikoniska "Slottet" i Gamla Råsunda. Med golvyta på 204 kvm erbjuder denna 4:a-5:a en balans av elegans och funktionalitet. Här förenas kök och vardagsrum med öppen planlösning och en magnifik takhöjd om 4,48 meter. Exklusiva materialval såsom Carrarramarmor präglar badrummen. Binovaköket är utrustat med maskinell utrustning från från bland annat Miele. I tornrummets sovrum blir du mött av en hisnande takhöjd över 6 meter. Fler sovrum, loft, samt en takaltan med otrolig utsikt förstärker bostadsupplevelsen. Med sitt centrala läge ligger denna bostadsrätt nära restauranger, promenadstråk och shopping vid Mall of Scandinavia. Ett unikt boende för enastående livskvalitet. Boka din enskilda visning med fastighetsmäklare Linus von Hofsten, 0709407682.
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarföretag

Guldhemmet 2025

Guldhemmets logotyp

Vinnare - Årets Mäklarpersonlighet

Guldhemmet 2023

Räkna på ditt nya boende

BRF Slottet 2

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling