Logotyp av LF Fastighetsförmedling Härnösand
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Härnösand

Gådeåvägen 1 A

Gådeåstaden, Härnösands kommun

Visa på karta

395 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    112,2 m²
    Våning
    1 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    7 570 kr/mån
    Driftkostnad
    3 600 kr/år

Byggår
1957
Förening
BRF Lärkan Härnösand
Energiklass
E
Pris/m²
3 520 kr/m²
Premium
Balkong
Drömmer ni om en rymlig gavellägenhet med ett modernt kök och där det finns gott om plats för social samvaro i både matrum och vardagsrum? Då kan denna lägenhet vara något för er. Lägenheten erbjuder hela 112 kvm som är belägna endast en halvtrappa upp i fastigheten, vilket gör den tillgänglig för de flesta. Läget på gaveln ger ett fint ljusinsläpp från tre väderstreck och det finns en superfin, inglasad balkong. Här finns även tre sovrum i bra storlek, ett fräscht duschrum och en gästtoalett. Lägenheten har extra ljudisolerade fönster mot vägen nedanför. Här bor du med promenadavstånd till centrala Härnösand, resecentrum och mataffär. Busshållplats finns nära bostaden. Föreningen har en trevlig innergård där det finns en uteplats med grill.
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Lärkan Härnösand

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling