Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Östersund
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Östersund

Snorres väg 31

Frösön, Östersunds kommun

Visa på karta

1 650 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    93 m²
    Våning
    2
    Avgift
    5 702 kr/mån

Förening
Riksbyggen BRF Östersundshus nr 20
Energiklass
E
Pris/m²
17 742 kr/m²
Välkommen till denna 4 rok på attraktiva Snorres väg – en optimalt planerad hörnlägenhet! Här bor du med ett fritt och ljust läge som ger ett härligt ljusinsläpp från flera väderstreck. Bostaden erbjuder en genomtänkt planlösning där varje kvadratmeter nyttjas på bästa sätt – perfekt för såväl familjen som för dig som vill ha gott om utrymme för både vardag och umgänge. Frösön är ett av Östersunds mest eftertraktade områden, känt för sin naturnära miljö och samtidigt närhet till stadens puls. Här har du gångavstånd till flera skolor och förskolor, vilket gör vardagen smidig för barnfamiljen. Området erbjuder även goda kommunikationer med täta bussförbindelser som snabbt tar dig in till centrala Östersund. I närområdet finns välsorterade mataffärer och service som underlättar livspusslet, samtidigt som du har tillgång till fantastiska rekreationsmöjligheter. Frösön bjuder på vackra promenadstråk, närhet till Storsjön och ett rikt friluftsliv året om – från bad och båtliv på sommaren till skidspår och vinteraktiviteter när snön faller. Detta är ett boende som kombinerar det bästa av två världar – lugnet på Frösön och närheten till stadens utbud. En bostad att trivas i länge!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

Riksbyggen BRF Östersundshus nr 20

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling