Logotyp av HusmanHagberg Gnesta/Trosa
Logotyp av HusmanHagberg Gnesta/Trosa

Margretedalsvägen 9

Frönäsområdet, Gnesta kommun

Visa på karta

2 595 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    90,6 m²
    Våning
    4 av 6, hiss finns
    Avgift
    6 200 kr/mån
    Driftkostnad
    11 220 kr/år

Byggår
2019
Förening
BRF Frösjöporten
Energiklass
B
Pris/m²
28 642 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
På Margretedalsvägen 9 finns denna moderna och smart planerade 4:a om hela 90,6 kvm i mycket gott skick, som enkelt kan göras om till en 3:a. Bostaden är belägen högt upp i huset och erbjuder en inglasad balkong med sol från eftermiddag till kväll. Här bor ni med ett privat och insynsskyddat läge. Huset har 7 våningar, högst upp finns en gemensam takterass med fantastisk utsikt över Frösjön, centrum och takåsar! Ni når Gnesta centrum med affärer och tågstation på bara några minuters promenad. Varmt välkommen! Lägenheten disponeras enligt följande: Entré till hall med garderober. Kök och vardagsrum med trevlig öppen planlösning, köket är från Ballingslöv och har gröngråa skåpsluckor, kyl och frys i fullhöjd, diskmaskin, ugn och micro. Utgång till den inglasade balkongen där ni har eftermiddags- och kvällssol. Stort sovrum med garderober. Två mindre sovrum som enkelt går att göra om till ett stort sovrum. Helkaklat duschrum med klinkergolv och golvvärme, duschväggar i glas, wc, handfat med kommod, tvättmaskin och torktumlare. Klädkammare/förråd.
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Frösjöporten

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling