Logotyp av Mäklarbyrån
Logotyp av Mäklarbyrån

Frontgatan 8A

Fredriksdal, Helsingborgs kommun

Visa på karta

995 000 kr

1 500 000 kr-34 %

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    91,5 m²
    Våning
    8 av 8, hiss finns
    Avgift
    8 062 kr/mån
    Driftkostnad
    4 800 kr/år

Förening
Riksbyggen BRF Helsingborgshus 13
Pris/m²
10 874 kr/m²
Balkong
Hiss
BILLIGASTE 4:AN I HELSINGBORG?! Extremt gynnsamt tillfälle för dig som vill bo på toppläge och kan renovera lite själv! Högst upp på gaveln med ett av områdets absolut bästa lägen finns denna fantastiskt välhållna och ljusa 4:a. Badrum och gästtoalett är totalrenoverat 2020 i övrigt är lägenheten i bra skick, men behöver moderniseras/fräschas upp. 8:e våningen av 8 och hiss finns. Planlösningen fördelas på hall med mindre klädkammare, badrum med kar och tvättmaskin, kök med matplats, vardagsrum, 3 sovrum och gästwc. Balkongen är i ogenerat söderläge och har markis. Möjlighet till snabbt tillträde för den som så önskar.
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

Riksbyggen BRF Helsingborgshus 13

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling