Logotyp av Magnusson Mäkleri Linköping AB
Logotyp av Magnusson Mäkleri Linköping AB

Järdalavägen 78A

Ekholmen, Linköpings kommun

Visa på karta

2 395 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    86,5 m²
    Våning
    1 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    4 227 kr/mån
    Driftkostnad
    5 900 kr/år

Byggår
1968
Förening
BRF Linköpingshus nr 19
Energiklass
F
Pris/m²
27 688 kr/m²
Uteplats
Välkommen till denna smakfullt totalrenoverade bostad om 86,5 kvm – en tidigare 3:a som med genomtänkt planlösning byggts om till en rymlig och funktionell 4:a. Här erbjuds ett hem med nyproduktionskänsla där du blir den allra första att flytta in efter renoveringen. Bostaden präglas av moderna materialval och en stilren design. Hallen välkomnar med praktiskt klinkergolv och goda förvaringsmöjligheter. Vidare in möts du av ett generöst vardagsrum med gott om plats för både soffgrupp och matplats – perfekt för såväl vardag som sociala tillställningar. Det stora köket är smakfullt utformat med mörka luckor och fullt integrerade vitvaror, vilket skapar ett enhetligt och exklusivt intryck. Här finns gott om arbetsyta och förvaring för den matlagningsintresserade. Bostaden erbjuder tre sovrum, där master bedroom har direkt access till den fantastiska uteplatsen. Uteplatsen är något utöver det vanliga – en del ligger under tak, vidare finns en rymlig trall samt en egen gräsyta som ger en härlig radhuskänsla. Badrummet är stilrent renoverat med stora kakel- och klinkerplattor, utrustat med dusch med glasväggar samt praktisk toppmatad tvättmaskin. Här bor du i en obelånad förening, vilket är en stor trygghet och något som bidrar till en stabil och långsiktigt god ekonomi. Detta är ett perfekt boende för dig som söker något inflyttningsklart med hög standard och det lilla extra. Varmt välkommen på visning!
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Linköpingshus nr 19