Logotyp av Husrum Fastighetsmäkleri
Logotyp av Husrum Fastighetsmäkleri

Carlavägen 46A

Djurgården, Eskilstuna kommun

Visa på karta

1 195 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    81 m²
    Våning
    1 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    7 718 kr/mån
    Driftkostnad
    4 000 kr/år

Byggår
1942
Förening
BRF Orkanen 26
Energiklass
E
Pris/m²
14 753 kr/m²
Premium
Balkong
Kontakta mäklaren för visning! Stilren genomgångslägenhet med härligt gavelläge på Djurgården! Varmt välkommen till Carlavägen 46A och denna välplanerade bostad med genomtänkta detaljer, fint ljusinsläpp, enhetligt parkettgolv och balkong i söderläge. Bostadens 81 kvm är fördelade över ett hemtrevligt kök i ljusa toner, tilltaget vardagsrum, tre trivsamma sovrum samt ett rymligt badrum utrustad med både tvättmaskin och torktumlare. Bostaden erbjuder gott om förvaring i flertalet garderober samt en rymlig klädkammare. Parkeringsplats finns för övertagande. Här bor du i ett omtyckt område med närhet till fina grönområden, härliga promenadstråk, grundskolor, matbutiker och mycket mer. På bekvämt avstånd nås Mälarsjukhuset och E20 i ena riktningen, och citykärnan med universitet, tågstation och ett brett serviceutbud i den andra. Varmt välkommen!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Orkanen 26

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling