Logotyp av Wallenstedt Fastighetsmäkleri
Logotyp av Wallenstedt Fastighetsmäkleri

Alna gränd 1

CV-staden, Örebro kommun

Visa på karta

3 650 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    90 m²
    Våning
    3 av 4, hiss finns
    Avgift
    6 401 kr/mån
    Driftkostnad
    11 154 kr/år

Byggår
2024
Förening
BRF Fabriken i Örebro
Pris/m²
40 556 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
I hjärtat av ett av Örebros mest dynamiska områden – CV-staden väntar denna stilfulla och välplanerade lägenhet som sömlöst förenar stadspuls med naturnära lugn. Här bor du med cykelavstånd till city och centralstationen, samtidigt som Svartån, grönskande parker och mysiga promenadstråk ligger runt hörnet. Området bjuder på en spännande mix av modern arkitektur och industrihistoria, vilket skapar en unik stadskaraktär som lockar både unga och erfarna stadsbor. Lägenheten präglas av ett härligt ljusflöde tack vare stora fönsterpartier och en öppen, social planlösning som gör det enkelt att umgås och trivas. Här möts du av gedigna materialval, en varm atmosfär och en genomgående känsla av kvalitet. Det moderna köket erbjuder gott om arbetsyta och plats för middagar med vänner – perfekt för både vardag och fest. Vardagsrummet är rymligt och blir hemmets naturliga samlingspunkt, medan sovrummen erbjuder ett lugn med bra förvaring. Det helkaklade badrummet har moderna bekvämligheter och de två trivsamma balkongerna låter dig njuta av både morgonsol och ljumma sommarkvällar. Här möts du av ett hem som känns nytt, fräscht och färdigt att bara börja leva i. Ett läge med bästa av två världar – stad och natur. Att bo i CV-staden innebär att du får ta del av ett område i utveckling, där bostäder, arbetsplatser, restauranger och service vävs samman på ett levande sätt. Det finns goda kommunikationer med både buss och tåg inom några minuters promenad, vilket gör vardagen enkel för dig som pendlar eller vill kunna ta dig snabbt till andra delar av staden. Samtidigt har du nära till Örebros mysiga parker, träningsmöjligheter och natursköna stråk längs Svartån. Inom kort promenad finns dessutom shopping, kulturutbud och stadens restauranger. CV-staden har på kort tid blivit ett av Örebros mest omtalade bostadsområden – och nu finns chansen att bli en del av det. Denna lägenhet erbjuder ett boende med både funktion, stil och ett oslagbart läge. Välkommen att uppleva en bostad som har allt du kan önska och lite till! Välkommen att upptäcka ditt nya hem – kontakta mäklare Fredric Andersson 0767-646064 för mer information och bokning av visning!