Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

Högåsvägen 13

Centrum, Knivsta kommun

Visa på karta

2 095 000 kr

2 350 000 kr-11 %

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    92 m²
    Våning
    2 av 2, hiss finns ej
    Avgift
    7 080 kr/mån

Byggår
1989
Förening
BRF Hasselbacken i Knivsta
Energiklass
E
Pris/m²
22 772 kr/m²
Premium
Ljus och trivsam fyra med inglasad balkong och soligt läge! Välkommen till Högåsvägen 13 – en rymlig och välplanerad fyra med härlig känsla och ett fritt läge mot omgivningen. Den inglasade balkongen vetter mot sydväst och bjuder på sol större delen av dagen – en perfekt plats för morgonkaffet, middagen eller en lugn stund i solen. Bostaden har en genomtänkt planlösning med generösa ytor och gott om förvaring. Här finns tre möjliga sovrum, varav ett idag används som matsal – en flexibel planlösning som passar både barnfamiljen och paret som önskar extra utrymme för gäster eller hemmakontor. Lägenheten har både badrum och separat gäst-WC, och är i gott skick med ljusa, harmoniska ytskikt som ger ett mycket trivsamt intryck. Till lägenheten finns ett väldigt rymligt förråd om dryga 9 kvm med fönster, praktiskt beläget på samma våningsplan. Föreningen är stabil och välskött med god ekonomi och en engagerad styrelse, vilket ger en trygg boendemiljö. P-platser och garage finns i dagsläget lediga. Området är populärt och familjevänligt med närhet till skolor, förskolor, lekplatser och fina promenadstråk. Från bostaden har du gångavstånd till Knivsta centrum med butiker, restauranger och utmärkta kommunikationer till både Uppsala och Stockholm. En mycket trivsam bostad för dig som söker ett bekvämt hem med ljus, rymd och ett soligt läge!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Hasselbacken i Knivsta

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling