Logotyp av SkandiaMäklarna Norrköping
Logotyp av SkandiaMäklarna Norrköping

Albrektsvägen 21

Centralt, Öster, Norrköpings kommun

Visa på karta

3 595 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    86 m²
    Våning
    1 av 5, hiss finns
    Driftkostnad
    38 614 kr/år

Byggår
2017
Pris/m²
41 802 kr/m²
Premium
Uteplats
Hiss
Välkommen till en marklägenhet som bjuder på både komfort och bekvämlighet! Här får du ett fantastiskt hörnläge med ljusinsläpp från två väderstreck, en väl genomtänkt planlösning och en stor inglasad uteplats som förlänger säsongen - tack vare golvvärmen blir det en självklar plats för både avkoppling och umgänge året runt. Bostaden erbjuder generösa och lättmöblerade ytor med ett stilrent Marbodal-kök i tidlös design, ett helkaklat badrum med utmärkta tvättmöjligheter, ett luftigt vardagsrum samt tre välplacerade sovrum som ger möjlighet till både barnrum, gästrum eller hemmakontor. Dessutom finns en praktisk klädkammare och en extra gäst-wc. Som ägare av en ägarlägenhet får du friheten att själv bestämma över din bostad. Här äger du din lägenhet på samma sätt som en villa eller radhus vilket innebär full frihet att hyra ut, bygga om eller överlåta. Du betalar ingen traditionell månadsavgift utan endast driftkostnader samt en låg samfällighetsavgift på 1 765 kr/mån. Juridisk person accepteras. Läget är svårslaget, här bor du centralt med simhall, fina promenadstråk och vatten alldeles intill. På bara några minuter når du citykärnans breda utbud av butiker, restauranger, skolor och service. Ett boende som kombinerar frihet och funktion med ett perfekt läge. Välkommen hem!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling