Logotyp av Mäklarringen Österåker
Logotyp av Mäklarringen Österåker

Kajutan 31

Centrala Åkersberga, Österåkers kommun

Visa på karta

2 850 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    100 m²
    Våning
    2 av 2, hiss finns
    Avgift
    8 346 kr/mån
    Driftkostnad
    5 828 kr/år

Byggår
1995
Förening
BRF Kajutan
Energiklass
D
Pris/m²
28 500 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Välkommen till denna renoverade etagelägenhet om 100 kvm som ligger så centralt du kan komma i Åkersberga med en lugn och avskild mysig innergård. Smart planlösning som erbjuder både gott om sovrum för den stora familjen, eller separat extrayta för ett utmärkt hemmakontor eller extra vardagsrum. Utöver flexibiliteten med bostadens olika rum (där det övre planet kan göras om till två sovrum) finns även ett rymligt vardagsrum i delvis öppen planlösning mot det fina köket. Från vardagsrummet når man också bostadens högt belägna balkong med strålande utsikt och trevligt solläge. Bostaden erbjuder också en luftig hall med en inre del med skjutdörrsgarderober för förvaring samt ett helkaklat duschrum med klinkergolv, duschhörna med avskiljande vikväggar i glas, handdukstork och tvättpelare. Bostaden är genomgående renoverad med fina ljusa golv, målade väggar, renoverat kök med utbytt maskinpark, ommålade träpartier på balkongen samt klinkergolv i duschrummet. För er som lockas av tanken på radhus men samtidigt uppskattar bekvämlighet och tryggheten som kommer med en bostadsrättsförening är detta ett perfekt boende. Här har du egen ingång från innergården och tillgång till de gröna ytorna och lekplats. Möjlighet till garage under huset och två uppgångar till innergården via hiss. Missa inte möjligheten att vandra runt i bostaden via den "Digitala visningen" på mäklarens hemsida. Välkommen till detta inflyttningsklara boende som är någonting utöver det vanliga och bör upplevas på plats. Kontakta mäklaren för mer information. Vill du veta mer om denna bostad? För mer information och anmälan till visning klickar du på knappen ”Läs mer hos mäklaren”