Logotyp av Riksbyggen ekonomisk förening
Logotyp av Riksbyggen ekonomisk förening

Fjällgatan

Byttorp, Borås kommun

Visa på karta

3 450 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    90 m²
    Våning
    2 av 9, hiss finns
    Avgift
    6 112 kr/mån

Byggår
2028
Förening
Riksbyggen BRF Sjöklinten
Energiklass
D
Pris/m²
38 333 kr/m²
Premium
Nyproduktion
Balkong
Hiss
Få eftertraktade fyror kvar! Intresset för Brf Sjöklinten har varit högt från start och många hem är redan sålda. Men här finns fortfarande möjlighet att slå till på en välplanerad och ljus fyra med dubbla västerbalkonger och utsikt mot sjön - ett hem med generösa ytor och härlig kvällssol. På våning 2 erbjuds denna rymliga fyra om ca 90 kvm, ett boende där ljus och rymd möter sociala ytor och flexibla lösningar. De två balkongerna i västerläge ger möjlighet att njuta av sol från eftermiddag till kväll. Den öppna planlösningen mellan kök och vardagsrum skapar ett inbjudande rum för både vardagsliv och umgänge. Köket är modernt, stilrent och fullutrustat med integrerad diskmaskin, induktionshäll, ugn och mikro i högskåp samt kyl och frys. Planlösningen är flexibel - vill du hellre ha ett extra stort vardagsrum kan du välja bort det mindre sovrummet. Perfekt för dig som prioriterar öppna ytor, större sällskapsdel eller en mer luftig hemmamiljö. Bostaden har dessutom ett helkaklat badrum med egna tvättmöjligheter och en separat gäst-WC, vilket ger en smidig och bekväm vardag. Ett hem för dig som vill ha modern nyproduktion, sjönära känsla och friheten att forma ditt boende efter dina behov - i ett projekt där många redan valt att flytta in. Kort fakta - 4 (3) rum och kök, ca 90 kvm - Två balkonger i västerläge - Öppen och social planlösning - Flexibel planlösning med valbart sovrum - Helkaklat badrum med tvättmöjligheter - Gäst-WC - Fullutrustat, modernt kök - Nyproduktion i Brf Sjöklinten, Borås Riksbyggens Trygghetslöfte ger dig ekonomisk trygghet mot oförutsägbara händelser.