Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Södertälje/Nykvarn
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Södertälje/Nykvarn

Rudkällavägen 5CB

Brokvarn, Nykvarns kommun

Visa på karta

2 850 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    87,8 m²
    Avgift
    5 083 kr/mån
    Driftkostnad
    26 255 kr/år

Byggår
2019
Förening
BRF Brohill
Pris/m²
32 460 kr/m²
Uteplats
Nu har du möjlighet att förvärva ett stilrent och välplanerat parhus i ett plan i det omtyckta och barnvänliga området Brokvarn i Nykvarn. Huset är uppfört 2019 och präglas av genomtänkta materialval, modern design och ett smidigt boende utan trappor – perfekt för barnfamiljen eller den som vill bo bekvämt med närhet till både natur och service. Hemmet har en öppen och social planlösning, där köket från Vedum är integrerat med vardagsrummet och skapar en härlig rymd för umgänge. Köket är fullt utrustat med kvalitetsvitvaror från Siemens och generösa arbetsytor som passar både vardag och fest. Via vardagsrummet når du den stora altanen – ett perfekt ställe för grillkvällar, lek och avkoppling. Den gröna trädgårdstomten ger gott om plats för barnens spring och lek. Bostaden rymmer tre rymliga sovrum, ett stilrent badrum med helkakel, samt separat tvättdel med tvättmaskin och torktumlare. Genomgående golvvärme, ljusa väggar och parkettgolv ger ett harmoniskt och enhetligt intryck i hela huset. Det finns förråd både inne och ute, och huset är anslutet till fiber för internet och TV. Föreningen erbjuder även egen parkeringsplats. Ett perfekt läge för barnfamiljen – här finns närhet till både förskolor, skolor, lekplatser och fritidsaktiviteter. I närområdet erbjuds ett rikt friluftsliv med bad, fiske, naturreservat och motionsspår. Nykvarn har ett starkt växande centrum, goda kommunikationer med pendeltåg, snabbtåg och bra bilvägar, och tar dig till Stockholm på ca 30 minuter med tåg. Här bor du dessutom nära Taxinge Slott, känt för sitt café och vackra omgivningar, samt några av Sveriges renaste sjöar – perfekt för sommarens dopp eller vinterpromenader.