Logotyp av Mälardalens Fastighetsförmedling AB
Logotyp av Mälardalens Fastighetsförmedling AB

Benvägen 19

Bjurhovda, Västerås kommun

Visa på karta

750 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    88 m²
    Våning
    2 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    7 210 kr/mån
    Driftkostnad
    4 800 kr/år

Förening
HSB BRF Anund i Västerås
Energiklass
E
Pris/m²
8 523 kr/m²
Balkong
Välkommen till denna fräscha och välplanerade 4:a om 88 kvm i populära Bjurhovda! Här erbjuds ett hem med generösa ytor, smart planlösning och flera bekvämligheter som förhöjer vardagen. Bostaden har ett stort och ljust vardagsrum med utgång till en inglasad loggia som idag nyttjas som ett extra sovrum – perfekt för den större familjen eller för dig som önskar ett hemmakontor eller gästrum. Köket är rymligt och funktionellt med gott om arbetsytor och plats för matbord. Tre bra sovrum ger gott om plats för hela familjen. Badrummet är stilrent och utrustat med bubbelbad – en lyxig detalj som gör det enkelt att koppla av efter en lång dag. Här bor du i ett lugnt och familjevänligt område med närhet till skolor, förskolor, grönområden, service och goda kommunikationer. Kort om bostaden: 4 rum och kök, 88 kvm Fräscht och välhållet skick Loggia för extra komfort Badrum med bubbelbad Barnvänligt och omtyckt område Ett perfekt boende för dig som söker både utrymme och komfort!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Anund i Västerås

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling