Logotyp av Notar Mäklare Järfälla
Logotyp av Notar Mäklare Järfälla

Fänriksvägen 9

Barkarbystaden, Järfälla kommun

Visa på karta

3 495 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    95,7 m²
    Våning
    1 av 3, hiss finns
    Avgift
    6 944 kr/mån
    Driftkostnad
    11 988 kr/år

Byggår
2012
Förening
BRF Barkarby hage
Energiklass
D
Pris/m²
36 520 kr/m²
Balkong
Hiss
* Stor solig inglasad balkong i söderläge * * Generöst ljusinsläpp * * Fyra rum med flexibel planlösning * * Extra WC som förenklar vardagen * *Stabil och välskött förening * Kontakta ansvarig mäklare Dzenan Bektic för mer information eller visningstid! Välkommen till denna rymliga och välplanerade fyra om 96 kvm, ett hem som erbjuder generösa ytor för både familjeliv och sociala tillställningar. Här möts du av en ljus och luftig bostad med stora fönsterpartier som släpper in rikligt med dagsljus och skapar en härlig atmosfär under hela dagen. Den öppna planlösningen mellan kök och vardagsrum ger fina sociala ytor där familj och vänner kan samlas. Tack vare det soliga läget badar bostaden i ljus och den rymliga balkongen blir en naturlig förlängning av vardagsrummet. Här kan du njuta av många soltimmar, perfekt för både morgonkaffet och långa, ljusa eftermiddagar. Köket är modernt med gott om arbetsyta och bra förvaring. Bostaden erbjuder tre väl tilltagna sovrum som passar utmärkt som barnrum, gästrum eller hemmakontor. Det helkaklade badrummet är utrustat med tvättmaskin, torktumlare, dusch, kommod, spegelskåp, WC samt golvvärme för extra komfort. Utöver detta finns även en separat WC, en uppskattad detalj som gör vardagen smidigare för hela familjen. Här bor du i attraktiva och expansiva Barkarbystaden med närhet till allt du behöver. På gångavstånd finns kommande tunnelbana, ICA Maxi, IKEA, Stockholm Quality Outlet, gym och ett brett utbud av restauranger. Området är barnvänligt med Flygplansparken precis intill och närhet till Järvafältets naturreservat. Ett ljust och modernt boende i ett område med stark framtidspotential. Varmt välkommen att boka visning!