Logotyp av HSB Mäklartjänst Norra Götaland
Logotyp av HSB Mäklartjänst Norra Götaland

Österled 17B

Äsperöd, Uddevalla kommun

Visa på karta

1 750 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    93,5 m²
    Våning
    3 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    6 701 kr/mån
    Driftkostnad
    6 180 kr/år

Byggår
1960
Förening
HSB BRF Äsperöd i Uddevalla
Energiklass
C
Pris/m²
18 717 kr/m²
Balkong
Välkommen till denna rymliga 4:a med två badrum och inglasad balkong! Lägenheten är belägen på 3:e våningen, så här bor du med ett högt och fint läge i området utan insyn. Välplanerad lägenhet med tre sovrum och ett rymligt vardagsrum med delvis öppen planlösing mot köket. Två fräscha och helkaklade badrum, den ena med tvättmaskin samt ett rymligt kök. Balkongen ligger insynsskyddat med ett fritt läge mot skogen. I HSB Brf Äsperöd bor du i ett lugnt och trivsamt område, i en välskött och stabil förening som har mer tillgångar än skulder (nettoskuldsättningen för lägenheten är 0kr). Närhet till natur, skola, förskola och busshållplats. Kontakta ansvarig mäklare Sofia Adolfsson för mer information!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Äsperöd i Uddevalla

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling