Logotyp av Fastighetsbyrån Landskrona
Logotyp av Fastighetsbyrån Landskrona

Cypressvägen 13

Asmundtorp, Landskrona kommun

Visa på karta

2 745 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    92,2 m²
    Avgift
    4 187 kr/mån

Byggår
2023
Pris/m²
29 772 kr/m²
Nyproduktion
Uteplats
I Råga Hörstad, en liten by strax utanför byn Asmundtorp, som i sin tur ligger strax öster om Landskrona, planeras nu ett nytt område med totalt 37 parhus i bostadsrättsform. Här bor du i välplanerat område på fritt och öppet läge med utsikt över fälten och åkrarna, men samtidigt med omedelbar närhet och läge inom Öresundsregionen. Bostäderna byggs som parhus med två bostäder i ett plan i varje huskropp. Alla bostäder har egen trädgård och uteplats. Bostäderna är välplanerade om 3 eller 4 rum samt kök och har en hög grundstandard avseende utrustningsnivå och design- och materialval. Utöver månadsavgiften som debiteras efter andelstalet tillkommer avgift för vatten som debiteras varje lägenhetsinnehavare efter förbrukning. Preliminär debitering redovisas i tabellen i kostnadskalkylen, 165 kr/mån enligt schablon. Varje lägenhet har eget abonnemang för (uppvärmning och hushållsel) och kostnaden för detta uppskattas till ca 1 000 - 1 500 kr/månad beroende på levnadsvanor, familjesammansättning mm. Varje lägenhet tecknar eget abonnemang och bekostar avgift för bredband/TV. Till varje lägenhet kommer även mark i anslutning till byggnaden att vara upplåten med bostadsrätt. Markområden för respektive lägenhet redovisas som bilaga till det slutliga upplåtelseavtalet. Försäljningen av första etappen med 19 bostäder är i full gång. Missa inte chansen att köpa något nytt, gör en intresseanmälan idag!
Läs mer om bostaden
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja