Logotyp av Fastighetsbyrån Åre
Logotyp av Fastighetsbyrån Åre

Årevägen 127, Dähliehuset, lgh 205

Åre By, Åre kommun

Visa på karta

7 300 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    82 m²
    Våning
    2 av 4, hiss finns
    Avgift
    3 442 kr/mån
    Driftkostnad
    6 125 kr/år

Byggår
2006
Förening
BRF Dähliehuset i Åre
Pris/m²
89 024 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Välkommen till denna trevliga 4:a med spännande planlösning i centrala Åre. Tre sovrum med totalt 8 sängplatser! Badrum och separat wc, vardagsrum och kök i öppen planlösning. Stor balkong i söderläge med underbar utsikt! Parkeringsplats och lägenhetsförråd ingår i avgiften till föreningen. Parkeringsplats med motorvärmaruttag ingår i avgiften till föreningen. Av 11-platser har 8 tillgång till ladduttag för elbil. Detta är ett boende i toppklass!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp

Finalist - Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Räkna på ditt nya boende

BRF Dähliehuset i Åre

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling