1/38

9 450 000 kr
Om bostaden
Bostadstyp
Lägenhet
Antal rum
4 rum
Boarea
101 m²
Våning
9 av 9, hiss finns
Avgift
4 586 kr/mån
Driftkostnad
50 400 kr/år
Byggår
2022
Förening
BRF View Åre 2
Pris/m²
93 564 kr/m²
Antal besök
120
Premium
Balkong
Hiss
Högst upp med enastående utsikt över Åresjön och Renfjället finner ni denna etagelägenhet med en arkitektur som verkligen är något extra. Från vardagsrummet och köket nås den generösa hörnbalkongen med sin makalösa utsikt över såväl sjö som fjäll. Här erbjuds ett boende i ett av Åres mest attraktiva områden med närhet till skidåkning och gångavstånd till restauranger och nöjesliv i Åre by. Lägenheten har materialval av högsta standard, stora fönster som skapar ljus & rymd och ett badrum med bastu som är något alldeles extra. Låg avgift i förening med låg skuldsättning och goda möjligheter till uthyrning.
* Hög standard på materialval
* Utsikt över Åresjön
* Närhet till skidåkning
* Säljes fullt möblerad
* Balkong i söderläge
* Goda uthyrningsmöjligheter
Välplanerad genomgående lägenhet i två etage på sammanlagt 101 kvm med mycket hög standard och genomgående golvvärme. Utsikt över Åresjön och Renfjället från ena sidan av lägenheten och utsikt upp mot Åreskutan från den andra. Tre sovrum varav ett med plats för dubbelsäng. Kök med inredning från Ballingslöv och vitvaror från Siemens. Två badrum med elektrisk golvvärme, helklinkade golv och väggar samt tvättmaskin/tumlare i det ena och bastu i det andra. Lägenheten har två balkonger varav den mindre är helt inglasad och den större är delvis inglasad. Till lägenheten finns ett förråd samt möjlighet att hyra parkeringsplats.
Välkommen att kontakta oss för en privat visning.