Logotyp av SkandiaMäklarna Eskilstuna
Logotyp av SkandiaMäklarna Eskilstuna

Fristadsgatan 14C

Årby, Eskilstuna kommun

Visa på karta

1 395 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    91,7 m²
    Våning
    2 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    4 643 kr/mån
    Driftkostnad
    4 440 kr/år

Byggår
1965
Förening
BRF Årby nr 1
Pris/m²
15 213 kr/m²
Premium
Balkong
VÄNLIGEN KONTAKTA MÄKLAREN FÖR VISNING. Nu ges chansen att förvärva en riktigt fräsch fyrarummare på våning 2 av 3 med mycket stor balkong! Lägenheten består av ca 92 kvm fördelat på fyra rum och kök, varav tre bra sovrum. Stort vardagsrum med brett fönsterparti som skänker rikligt med ljus. Snyggt och fullutrustat kök från 2017 (installerat 2024) med vita luckor, god förvaring samt plats för matbord. Totalrenoverad wc/dusch från 2019 med våtrumsmatta på golv och väggar. Bra förvaringsmöjligheter i flertalet garderober. Årby ett område norr om centrala Eskilstuna och här finns ett naturreservat med bland annat ett stort friluftsområde med motionsspår. Bra kommunikationer med bussförbindelser och täta avgångar till centrum. Från bostaden når du Eskilstuna centrum på mindre än 5 minuter med bil. Närhet till Skiftinge handelsområde. Här finns även pizzeria, matbutik samt Munktellskolan årskurs 7-9 och Årbyskolan med årskurs F-9. Välkommen hem!
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Årby nr 1

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling