Logotyp av LF Fastighetsförmedling Upplands Väsby
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Upplands Väsby

Hasselbacken 11B

Apoteksskogen, Upplands Väsby kommun

Visa på karta

2 795 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    97,5 m²
    Våning
    2 av 5, hiss finns
    Avgift
    7 643 kr/mån
    Driftkostnad
    5 400 kr/år

Byggår
1979
Förening
HSB BRF Terrassen i Upplands Väsby.
Energiklass
E
Pris/m²
28 667 kr/m²
Balkong
Hiss
Välkommen till denna rymliga och välplanerade lägenhet på Hasselbacken i Apoteksskogen, Upplands Väsby. Med en generös yta på 97,5 kvadratmeter fördelat på fyra rum erbjuder bostaden gott om utrymme för både familj och vänner. En trevlig balkong i sydvästläge ger möjlighet till avkoppling med fri utsikt över det naturnära området. Trots det lugna läget är lägenheten centralt belägen, vilket skapar närhet till både stadens puls och grönområden. Lägenheten är inte belägen på bottenplan, vilket ger extra känsla av trygghet och utsikt. Det finns visst renoveringsbehov, vilket ger dig möjligheten att sätta din egen prägel på bostaden. Föreningen är välskött med stabil ekonomi, vilket ger trygghet för framtiden. För den som har bil finns det tillgång till garage, vilket underlättar vardagen. Sammanfattningsvis erbjuder denna lägenhet en idealisk kombination av storlek, läge och potential för den som vill skapa ett hem efter egna önskemål. Välkommen att upptäcka möjligheterna med denna bostad.
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Terrassen i Upplands Väsby.

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling