Logotyp av SkandiaMäklarna Strängnäs
Logotyp av SkandiaMäklarna Strängnäs

Skördevägen 33

Åkers Styckebruk, Strängnäs kommun

Visa på karta

1 350 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    4 rum
    Boarea
    116 m²
    Avgift
    7 116 kr/mån
    Driftkostnad
    23 400 kr/år

Förening
BRF Havrelyckan
Pris/m²
11 638 kr/m²
Välkommen till Skördevägen 33 i Åkers Styckebruk! Här erbjuds ett trivsamt radhus med 116 välplanerade kvadratmeter fördelade på 2 plan. Ljust och inbjudande vardagsrum med vitmålade väggar som leder vidare till altandäck och trädgård i västerläge. Ytterligare altandäck finns dessutom på husets entrésida. Fräscht kök med ljusa skåpluckor, vitt kakel och bänkskiva i laminat. Intill entréhallen finns även ett badrum med våtrumsmatta samt en separat groventré/tvättstuga. En trappa leder upp till övre plan och bostadens 3 sovrum, inredda med laminatgolv och vitmålade väggar. Här finns också ett badrum med badkar och fönster för ljusinsläpp samt en intilliggande klädkammare. Bostaden erbjuder även 2 funktionella förråd och en mycket rymlig vind. Brf Havrelyckan är en etablerad bostadsrättsförening bestående av 27 bostadsrätter, uppförda 1985. Lån per kvadratmeter uppgår till 4 500 kr enligt årsredovisningen för 2024. Parkeringsplatser finns att hyra, antingen med eller utan elstolpe. Föreningen tillhandahåller även garageplatser. Kösystem tillämpas för samtliga parkeringsplatser. Barnvänligt kvarter med närhet till skola, förskola och grönområden. Cykelavstånd till livsmedelsbutik, träningslokal och idrottsanläggning. Perfekt pendlarläge med kort bilresa till både motorväg och Läggesta station. Cykelavstånd till sjön Visnaren med härlig badplats. Skottvångs gruva med restaurang, barnteater och musikunderhållning finns inom cykelavstånd.
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende