Logotyp av LF Fastighetsförmedling Sollentuna
Logotyp av LF Fastighetsförmedling Sollentuna

Lomvägen 609

Kärrdal, Sollentuna kommun

Visa på karta

2 950 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    4.5 rum
    Boarea
    97 m²
    Våning
    1 av 1, hiss finns ej
    Avgift
    6 809 kr/mån
    Driftkostnad
    2 040 kr/år

Byggår
1973
Förening
HSB BRF Kärrdal i Sollentuna
Energiklass
E
Pris/m²
30 412 kr/m²
Balkong
- Balkong i strålande solläge - Renoverade badrum/toaletter - Tvättmaskin och torktumlare - Socialt planerad - Stora sovrum - Sällan till salu Varmt välkomna till denna välplanerade 4:a om 97 kvm på omtyckta och familjära Lomvägen. Bostaden har ett trevligt arbetskök med full maskinell utrustning. Badrummet är stambytt och helkaklat med tvättmaskin, torktumlare och golvvärme. Intill sovrummen ligger också en separat gäst-wc som också renoverats i samband med stambytet. Vardagsrummet och matplatsen flyter samman på ett socialt vis men är ändå uppdelat naturligt. Från vardagsrummet tar man sig ut på den stora och härliga balkongen med ett solläge många drömmer om. Här njuter ni av solen från lunch till kväll. Tre stora sovrum som alla rymmer dubbelsäng och förvaringsmöblemang. Vardagsrummet har delats av för att skapa ett extra sovutrymme. Till bostaden hör ett externt källarförråd och i bostaden finns en klädkammare för bästa möjliga förvaring. I hallen finns gott om avhängningsmöjligheter. Lägenheten ligger med perfekt läge med närhet till Sjöberg Centrum med mataffär och busshållplats samt föreningens garage. Varmt välkommen på visning!
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

HSB BRF Kärrdal i Sollentuna

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling