Logotyp av Bjurfors Malmö City
Logotyp av Bjurfors Malmö City

Carlsgatan 35

City, Malmö kommun

Visa på karta

10 800 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    4.5 rum
    Boarea
    125,5 m²
    Våning
    16 av 18, hiss finns
    Avgift
    8 418 kr/mån

Byggår
2021
Förening
BRF Cityterrassen i Malmö
Energiklass
B
Pris/m²
86 056 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Välkommen till denna välplanerade fyrarumslägenhet om 125,5 kvm, belägen på våning 16 med ett högt och fritt läge. Här erbjuds ett modernt och ljust boende med genomtänkt planlösning och generösa ytor för både umgänge och avskildhet. De sociala ytorna är öppna och inbjudande med ett stilrent kök som erbjuder köksö, goda arbetsytor och gott om förvaring. Köket ligger i anslutning till vardagsrummet, vilket skapar en naturlig samlingspunkt i hemmet. Vardagsrummet är rymligt och rymmer både större matplats och soffgrupp, med ett härligt ljusinsläpp från flera väderstreck. Från bostaden nås den stora terrassen om hela 55 kvm som sträcker sig längs med lägenheten på syd/väst sidan. Här finns gott om plats för både matgrupp, loungemöbler och sociala tillställningar en perfekt förlängning av bostadens sällskapsytor under årets varmare månader. Lägenheten erbjuder tre sovrum samt ett separat arbetsrum, vilket ger flexibilitet för familjen eller den som önskar extra utrymme för hemmakontor. Planlösningen gör det möjligt att anpassa rummen efter behov. Bostaden kompletteras av två badrum och goda förvaringsmöjligheter som bidrar till en bekväm vardag. Här bor du i ett attraktivt läge med närhet till stadens puls, kommunikationer, service, restauranger och grönområden. Kombinationen av högt läge, stora uteytor och välplanerade kvadratmeter gör detta till ett hem som erbjuder både livskvalitet och funktion. Varmt välkommen på visning!
Läs mer hos mäklaren
Guldhemmets logotyp